Haber

CHP: Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor


CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger kendi sistemlerindeki bilgilere göre, televizyonların manipülasyon yaptığını ve yüzde 40 açılan sandık olarak gösterilen rakamın hala yüzde 16 küsur olduğunu ifade etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında, AA’nın verdiği seçim rakamlarının manipülasyon olduğuna dikkat çekti.

‘Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor

Aksünger, açılan sandık oranı ile ilgili kendi sistemlerindeki oranı verdi. Aksünger şunları kaydetti:

Heyecanlı bir süreç yaşıyoruz ama görüyoruz ki AA ajansının manipülasyonu hayır cephesinde umutsuzluk üstüne kurulmuş olduğu gözüküyor. Şu an itibariyle saniye saniye söylüyorum, YSK’nın sandık açımı yüzde 16. Şu saniye için söylüyorum. Şu anda televizyonlar da yada manüpülasyon yaratan arkadaşların açıklamalarında yüzde 40 üzerinde bir sandık açımı gösterdiğini söylüyor. Şu an yüzde 16 küsur açılan sandıklar. Ama İstanbul’da sandıkları daha açılmadı. Ankara ve İzmir sandıkları da ama biz onlardan daha önce açtık. Bu manipülasyon. Şuan İstanbul’da yüzde 56 ile hayır önde. İzmir’de yüzde 70,3 şuanda hayır. Ankara dengeli gidiyor.”

‘Hayır kazanacak’

Aksünger, Kürt illerindeki sonuçlara ilişkin de şunları söyledi: “Şu anda doğuda Diyarbakır’da ezici bir şekilde hayır önde. Ama hala doğudaki sandıklarda konusunda da ciddi bir eksiklik var. Ama herkes şuna inansın sandık başındaki arkadaşlarda buna inansın hiç kimse sandıkları terk etmesin son oya kadar saysınlar. YSK’nın yanlışa, hataya, manipülasyona rağmen halk kazanacak, millet kazanacak arkadaşlar. Mühürsüz oyların sayılması mı söylersiniz, evet mühürleri basılıp tercih yerine kullandırılması mı dersiniz, içişleri bakanlığının yetkisinde olmamasına rağmen oy kullanan insanları kendi sandıklarını izledikleri için mahrum etmesine kadar şuanda kanunsuz bir sürü eylem yapılıyor evet cephesinin de yine. Bir tarafta devlet bir tarata millet arkadaşlar. Göreceğiz hayır kazanacak millet kazanacak.”